Blog je pozastaven, nové příspěvky se zde již nebudou zobrazovat.

Červenec 2009

Rozhovor s Davidem Marákem

28. července 2009 v 21:42 | SONNyq |  Rozhovory
perex

Jméno: David Marák
Nick: Corn
Věk: 21 let
Místo bydliště: okolí Vyškova
Datum konání rozhovoru: 26. 07. 2009Téma: nakupujeme počítačové hry na Aukro.cz

28. července 2009 v 10:55 | SONNyq |  Téma
Počítačové hry jsou v dnešní době oblíbenou zábavou mnoha věkových skupin, především pak mládeže. Každá hračka ale něco stojí, stejně tak i v případě originálních placek. Jestli ale nechcete příliš utrácet a přesto si zahrát, zkuste se porozhlédnout na portálu aukro.cz.

Prvním krokem k úspěšnému nakupování, ale i prodávání, je registrace. Stačí do internetového vyhledávače naklikat adresu www.aukro.cz a již se nalézáte na hlavní straně tohoto aukčního portálu. Následně je zapotřebí zvolit položku registrace, kdy se objeví jednoduchý formulář, respektive elektronická smlouva mezi vámi a společností Aukro s.r.o. Zde vyplníte své osobní údaje jako je jméno, příjmení, adresa bydliště, ale i kontakt na vás; email, telefonní číslo a tak dále. Poté už stačí jen prohlásit, že souhlasíte se smluvními podmínkami a jste starší osmnácti let. Ještě před tím není ale na škodu si přečíst podmínky smlouvy, jelikož je vždy dobré vědět, co "podepisujete".


Videotéka: Sniper Art of Victory (PC)

25. července 2009 v 12:18 | SONNyq |  Videotéka
sniper

Zhlédněte ty nejlepší záběry ze hry Sniper Art of Victory. Neminou vás ani zpomaléné záběry, kdy kulka pomali letí po své dráze až do chvíle, kdy se zastaví v nepříteli.

(Upozornění: video obsahuje prvky násilí)


SOUTĚŽ: Vyhrajte originální hudební DVD!

20. července 2009 v 19:38 | SONNyq |  Soutěže
Poprvé na sonnyq.blog.cz se můžete zúčastnit SOUTĚŽE! Pokud chcete vyhrát originální DVD Cream the DVD, kde najdete skladby například od autorů jako Paul Van Dyk, Dogzilla, Shapeshifters nebo třeba Tiesto, zkuste odpovědět na jednoduchou otázku. Třeba vám pude štěstí na proti.

Soutěžní otázka:


Proč byste chtěli být DJ?


O vítězi bude rozhodovat dvoučlenná porota ve složení: SONNyq a Norbert Lapčák (redaktor serveru Mobilgamer.cz). Ta nezávisle vybere jeden jediný příspěvek, který se jí bude zdát nejoriginálnější či nejvtipnější.

- Své odpovědi posílejte na e-mail: SONNyq@seznam.cz

- Soutěž začíná v pondělí 20. 07. 2009 a končí v sobotu 1. 08. 2009.

- Z došlých odpovědí bude vybrána jedna, jejíž autor získá již zmiňované DVD Cream.

- Výhru zasíláme jen po území ČR

- Vyhrazujeme si právo všechny příspěvky uveřejnit zde na blogu, tedy i nevítězné, s tím, že pokud do e-mailu připíšete adresu svého blogu, bude u vašeho příspěvku uveřejněna!

- Výsledky zveřejníme do jednoho týdne od skončení soutěže, to samé platí o kontaktování výherce, jemuž výhru pošleme do 14-ti dní od skončení soutěže

Rozhovor s Kristýnou Novákovou

20. července 2009 v 16:57 | SONNyq |  Rozhovory
perex

Jméno: Kristýna Nováková
Nick: Joey
Věk: 15 let
Místo bydliště: Kroměříž
Web: FreeHry.cz (šéfredaktorka)
Datum konání rozhovoru: 20. 07. 2009"Měl by jsi vyvenčit psa" - NEBO - "Měl bys vyvenčit psa"?

20. července 2009 v 0:40 | SONNyq |  KURZ: ČEŠTINA
Zkuste si tipnout, jaká možnost je ta správná. Někteří z vás již možná tuší, jiní stoprocentně vědí.

Jaká věta je správná: "Měl by jsi vyvenčit psa" - NEBO - "Měl bys vyvenčit psa"?


Správná odpověď:

Správně je věta "Měl bys vyvenčit psa". Tvary typu měl by jsem, měl by jsi, měli by jsme, ale třeba i aby jste jsou špatně, ač se může zdát, že se naopak jedná o korektní formulace. Naopak spisovné jsou tvary měl bych, měl bys, měli bychom, abyste...

Rozhovor s Adrianou

19. července 2009 v 15:10 | SONNyq |  Rozhovory
perex

Jméno: Adriana
Nick: Áďa
Věk: 18 let
Místo bydliště: Brno
Datum konání rozhovoru: 19. 07. 2009

VIDEORECENZE: Monster Truck Challenge

17. července 2009 v 15:55 | SONNyq, Josef Eisner, Veronika Sovová
Třetí video-recenze pro server FreeHry.cz

Autoři: SONNyq, Josef Eisner a Veronika Sovová


Ze zákulisí:

V pořadí třetí video-recenze se zabývala závodní hrou Monster Truck Challenge s níž byly docela potíže. Hrát a zároveň natáčet video se muselo na jeden zátah, jelikož nefungoval systém ukládání. Navíc přicházely problémy s grafikou, kdy se neuvěřitelně prolínaly a blikaly textury. Ve videu je k vidění někde ke konci, jelikož pokud by se tak odehrávalo po celou dobu, asi byste se zbláznili, včetně nás.

Nicméně samotné závodění byla opravdu zábava. Grafika se opět trochu pozměnila - snad k lepšímu. No a přišel nový člen týmu, tedy členka - Verča Sovová. Při hlasové prezentaci se tak střídal profesionální Josef Eisner právě s Verčou, nadějnou a šikovnou to dabérkou. Snad můžu prozradit, že jsou to i ve skutečnosti partneři. Doufám, že nebudu ukamenován ;o)


VIDEORECENZE: The Bumps

17. července 2009 v 15:53 | SONNyq, Josef Eisner
Druhá video-recenze pro server FreeHry.cz

Autoři: SONNyq a Josef Eisner


Ze zákulisí:

Druhá video-recenze se z hřbitovního prostřední přemístila do krásně barevného světa. Trochu se změnila grafika - pouze kosmeticky. Dabingu se zhostil nový člen týmu Josef Eisner, který nebydlí u mě doma, takže se nahrávání scénaře odehrávalo o několik desítek kilometrů dál. Zde také vlastně začala naše spolupráce. Jeho technické rady a kývnutí na nabídku podílet se na video-recenzích považuji za hodně cenné, za což díky!

VIDEORECENZE: The Patron

17. července 2009 v 15:48 | SONNyq, Hunt3r
První video-recenze pro server FreeHry.cz.

Autoři: SONNyq a Hunt3r


Ze zákulisí:

První video-recenze byla takový menší pokus, který jsme dali dohromady spolu s Hunt3rem. Teprve se zaučovalo. Samotný dabing se nahrával v domácím prostředí na obřích sluchátkách s mikrofonem. Použitá grafika byla ještě hodně jednoduchá, měla hlavně informační hodnotu. Pokud video-recenzi zhlédnete, jistě zaznamenáte slovíčko "casual". S ním byly ze začátku docela humorné potíže, jak že se správně vyslovuje. Nakonec se zjistilo, že opravdu tak krásně něžně: "kežl". Kvůli pomalému připojení k internetu se nakonec video nahrávalo na YouTube něco kolem hodiny a půl. Nervy drásající čas.


"To přeci není možné" - NEBO - "To přece není možné"?

17. července 2009 v 13:40 | SONNyq |  KURZ: ČEŠTINA
Zkuste si tipnout, jaká možnost je ta správná. Někteří z vás již možná tuší, jiní stoprocentně vědí.

Jaká věta je správná: "To přeci není možné" - NEBO - "To přece není možné"?


Správná odpověď:

Spisovné je slovo přece, nikoliv přeci, i když to někomu může jít přes jazyk. Správně tak je druhá věta "To přece není možné".

Oficiální spuštění blogu

16. července 2009 v 22:52 | SONNyq |  Ostatní
Aby něco mohlo skončit, musí teprve začít. Dne 16. července roku 2009 tak začíná působit tento zatím skromný blog. Všem přeji do budoucna příjemné čtení :o)