Blog je pozastaven, nové příspěvky se zde již nebudou zobrazovat.

DVD FILM: Fantozzi (pan účetní): "kompletní" série - velká sranda, ale i trocha zklamání

3. srpna 2009 v 21:21 | SONNyq
Znáte to. Večer sedíte, popřípadě ležíte, před televizní obrazovkou a s dálkovým ovladačem v ruce neustále přepínáte programy, přičemž si postupně říkáte: "Hm, blbost"... "To jsem už viděl/a"... "Nezájem"... "Pořád reklama?".

Kde nic, tu nic. Co si tedy takhle pustit nějaký film na DVD? "No jo, ale jakej? Já si ještě všechny docela živě pamatuju". Pekelná situace, která nakonec dopadne tak, že pudete spát, nebo přečíst další dvě stránky již tři roky rozečtené knížky.

Jednoho večera, kdy jsem už předtím zhlédl mé oblíbené filmy s Budem Spencerem a Terencem Hillem, následně Louis De Funesem, přišel právě tento nemilý fakt - parádní snímky v podobě letitých komedií došly, ostatní filmy, na něž se stále práší na poličce, jsem si ještě dosti pamatoval a v televizi dávali doslova "kuloví".

Další den, po onom večeru stráveném na suchu, jsem nelenil a na e-shopech hledal další bláznivé komedie, které již mají pár těch vrásek - to jsou totiž ty nejlepší. Prodíral jsem se především Aukrem a poté Levnými Knihami, kde jsem narazil na zajímavou nabídku: Fantozzi - kompletní série. Ta obsahovala 6 kusů DVD za parádních 150 Kč. Přes e-shop Levných Knih jsem již jednou nakupoval a tehdy jsem byl velice spokojen s jejich přístupem k zákazníkům (a navíc jsem dostal dárek zdarma, heč).
Nebylo nad čím přemýšlet. Fantozzi šel do virtuálního košíku. Spása tak přišla o několik dní později. Samotné filmy s panem účetním, tedy Ugem Fantozzim, jsem znal již z dřívějška, ale opravdu jen matně, takže jsem byl docela natěšen a zvědav. Nakonec přišel toužebný večer, kdy se kulatá placka začala neuvěřitelnou rychlostí točit v přehrávači a já následně uviděl obraz - nádhera, slastný to pocit.

Po zhlédnutí snímku Maléry pana účetního (nevzal jsem to chronologicky, volba padla na druhé pokračování) jsem byl ukojen. Nasmál jsem se a večer strávil s příjemným filmem. Další noc přišel na řadu úplně první díl o panu účetním Zrození pana účetního - zase jsem se bavil, poté Nesnáze pana účetního - opět jsem se řehtal. Tyto tři díly tak ve mně zanechaly pozitivní ohlas.

Následně ale přišly mírné rozpaky. Maléry pana účetního 2 byla nastavovaná kaše, ale pár vtípků stálo za to, ovšem Já ne spík ingliš mělo akorát zajímavou úvodní znělku, jinak se jednalo o nejnudnější film z oněch šesti zakoupených. No a Superúčetní taky nebylo zrovna to pravé ořechové, ale několik světlých a úsměvných momentů však přece jenom nastalo. Například, když Robin Hood přišel k chudému Fantozzimu, který byl tu dobu v hospodě a hodil mu měšec plný peněz se slovy: "Bohatým beru a chudým dávám". Následně se celý radostný Fantozzi šel pochlubit domů své ženě a dceři. V tom však opět přišel Robin Hood a se slovy: "Bohatým beru a chudým dávám", si měšec s penězi opět vzal.

Z dětství jsem si matně vzpomínal také na jistou scénku právě z některého snímku o panu účetním, kterou jsem však v žádném z těchto dílů nespatřil. Pátral jsem tak na internetu a zjistil, že série má celekem deset dílů, ale nejlepší jsou nejspíše stejně jen ty první tři (ostatní jsem zatím neviděl, ale podle nejrůznějších diskusí to tak nějak bude).

Každopádně pan účetní, respektive tedy Paolo Villaggio, se zařadil mezi mnou obdivované a sympatické komediální postavy typu již zmiňovaného B. Spencera, T. Hilla či L. D. Funese. Stejně tak jeho krásná žena Pina, ještě krásnější dcera Mariangela, kolega Filini (to jest masér veliký) či půvabná slečna Silvaniová. Pokud budete mít některý večer čas a chuť na starší komedii v bláznivém stylu, sáhněte po Fantozzim, především pak prvních třech dílech. Dobré ale bude, abyste byli stejně ulítlí, jako tyto filmy.

Zrození pana účetního
HODNOCENÍ: (DOPORUČUJI)

Nesnáze pana účetního
HODNOCENÍ: (DOPORUČUJI)

Maléry pana účetního
HODNOCENÍ: (VELICE DOPORUČUJI!)
Maléry pana účetního 2
HODNOCENÍ: (ŠLO TO...)
Superúčetní
HODNOCENÍ: (ŠLO TO...)
Já ne spík ingliš
HODNOCENÍ: (TAK TOHLE VÁŽNĚ NE!)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 plus size wedding gowns plus size wedding gowns | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 10:59 | Reagovat

Today, the homes that use solar power are limited and most of them come from the rich sectors of the society.
http://www.speakdress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.